З 12 серпня 2021 діє новий сайт з актуальною інформацією!Результат пошуку зображень за запитом "центрально європейський університет"

Smart Green & Smart Blue

природні рішення і підходи до екосистемних послуг в екологічному менеджменті, плануванні та політиці

Відкрита наукова конференція Львів, 07-09 листопада 2019 р.

 • Детальніше
 • ЛІТНЯ ШКОЛА ЗІ СТАЛОГО РОЗВИТКУ ТА ПРИНЦИПУ ОБЕРЕЖНОСТІ

  The Precautionary Principle in Sustainability transitions: Thinking forwards, looking backwards,acting

  М.Будапешт,Угорщина

   

  Результат пошуку зображень за запитом "центрально європейський університет"Від 15 до 26 серпня 2018 р. учасник проекту від ІЕК НАНУ (к.б.н. Рожак В.П., науковий співробітник відділу екосистемології) взяв участь у роботі літньої школи а проектом ERASMUS+ INTENSE “Принцип обережності у переході до сталого (збалансованого) розвитку: діяти, думаючи наперед та озираючись назад”.

  Літня школа  відбувалася в Центральноєвропейському університеті, м. Будапешт (Угорщина) у співпраці з Європейським агентством з охорони навколишнього середовища. Всі навчальні сесії школи мали веб-трансляцією, тому всі члени консорціуму INTENSE (і всі бажаючі поза її межами) мали доступ до навчальних матеріалів.

  До викладацького складу входили Ганс Брюйнінкс, Девід Стеннерс та Джок Мартін з Європейського агентства з навколишнього середовища; Сібіл ван ден Хоув із Центру “Bridging for Sustainability”, Бельгія; Антон Шкаруба з компанії «Erda RTE», Нідерланди, та Департаменту екології та екополітики Центральноєвропейського університету; Сара Корнелл зі Стокгольмського центру стійкості систем, Швеція; Стеффен Фосс Хансен із Технічного університету Данії; Філіп Гранджан з Університету Південної Данії; Оуен Макінтайр з Університетського коледжу Корк, Ірландія; П’єр Мотте із компанії «Ion Beam Applications», Бельгія; Кеніша Гарнет з Університету Кренфілда, Велика Британія; та Ганс Пітер Нахтнебель з Університету природних ресурсів та наук про життя, Австрія.

  Учасники школи з консорціуму INTENSE: Калев Сепп (Естонський університет наук про життя), Еріка Лаґздина (Латвійський університет); Катерина Гусєва, Інна Хоменко (Одеський державний екологічний університет); Олена Чернікова, Олександра Волкова (Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна); Володимир Рожак (Інститут екології Карпат); Байархуу Батбаяр (Ховдський університет, Монголія); Оюнчимег Намсрай, Хішигджаргал Буджав, Батчулуун Цевін (Національний університет Монголії); Чи Тран (Ханойський університет науки і техніки, В’єтнам); Фуонг Тран Ті Біч (Університет природних ресурсів та довкілля, м. Хошимін, В’єтнам).

  Робота школи була організована за п’яти темами:

  • перехід до сталого розвитку
  • історія та передбачення
  • інновації, ризики, можливості та бізнес
  • наука та застережність
  • обережність та інновації в управлінні

  У розкладі курсу лекції чергувалися з дискусіями та роботою в групах, а також теоретичними питаннями та тематичними дослідженнями.

  За підсумками школи учасники отримали сертифікати про успішне проходження курсу

  20180704_151407 

   

  20180704_115037_m 

   

  36708898_10160515448445057_m

   

  ЛІТНЯ ШКОЛА “ПРИРОДНІ РІШЕННЯ ДЛЯ РОЗУМНИХ МІСТ”

  NATURE-BASED SOLUTIONS FOR SMART CITIES

  м.Могильов, Білорусія

  Результат пошуку зображень за запитом "nature based solutions city"

  Від 15 до 26 серпня 2018 р. учасник проекту від ІЕК НАНУ (к.б.н. Рожак В.П., науковий співробітник відділу екосистемології) взяв участь у роботі літньої школи NEXT “Nature-Based Solutions for Smart Cities / Природні рішення для розумних міст”, за підтримки Міжнародного Вишеградського фонду, програми ERANET Urban Europe Smart-U-Green та програми Німецької служби академічних обмінів (DAAD) в рамках проекту Erasmus+ «Комплексна докторська програма з екологічної політики, менеджменту природокористування та техноекології – INTENSE», 586471-EPP-1-2017-1-EE-EPPKA2-CBHE-JP. Школа відбувалася в університеті м. Могильов, Білорусь.

  Загалом участь у школі взяли 46 студентів, аспірантів, науковців і представників громадських організацій з Німеччини, Чехії, Угорщини, В’єтнаму, Монголії, Росії, Індії, США, Канади, України, Молдови, Пакистану, Польщі, Латвії, Нідерландів, Бразилії, Бангладеш та Білорусі. В якості викладачів у школі були задіяні експерти з Нідерландів, Італії, Швеції, Угорщини, Словаччини, Росії, Естонії, Чехії, Білорусі, Польщі та Німеччини, у т.ч. всесвітньо визнані фахівці в галузі міського планування та управління. Партнера проекту INTENSE  від Одеського державного екологічного університету представляли Світлана Дем’яненко, доцент кафедри економіки природокористування та Владислав Михайленко, молодший науковий співробітник НДЧ.

  На літній школі викладачі представили сучасні концепції формування міських ландшафтів та інфраструктури, які базуються на природних механізмах, екологічно обґрунтованих рішеннях і екотехнологіях. Після лекцій та семінарів учасники проводили дослідження водно-болотних угідь, лісів та місць природної спадщини в прилеглих до м.Могильова районах, сформувавши 7 проектних груп для пошуку екологічних рішень для вирішення місцевих проблем. Результати досліджень будуть використані для розроблення реальних заходів в м.Могильові щодо подальшого розвитку зеленого каркасу міста, підвищення комфортності та поліпшення його екологічного стану урбанізованого середовища.

  >

  Учасники школи отримали сертифікати про успішне проходження курсу “Природні рішення для розумних міст”, що відповідає 3,5 кредитам ECTS.

   

   

   

   

   

   

   

   

  Семінар за проектом ERASMUS+ INTENSE

  1

  18 – 20 квітня 2018 року представники Інституту екології Карпат  НАН України взяли участь у стартовому семінарі, присвяченому презентації програми ERASMUS+ INTENSE (Integrated Doctoral Program for Environmental Policy, Management and Technology).

  2

  Семінар проходив у ХНУ імені В.Н. Каразіна за участі представників Естонського університету природничих наук (Естонія), Центральноєвропейського університету (Угорщина), компанії ERDA RTE (Нідерланди), Уппсальського університету (Швеція), університету Західної Аттіки (Греція), Університету Вармії та Мазур в Ольштині (Польща), Українського НДІ екологічних проблем, ННЦ «Інститут ґрунтознавства та агрохімії імені О.Н. Соколовського», Одеського екологічного університету.

  Шпаківська Ірина презентувала наукові напрями, які розробляються в інституті та можуть бути продовжені в рамках проекту INTENSE, а також особливості функціонування транскордонних резерватів на території України. Аспірант Інституту Пижик Ігор виступив з презентацією свого дисертаційного дослідження «Просторовий аналіз запасів органічного Карбону та території Стрийсько-Сянської Верховини».

  Також співробітники інституту взяли участь у заходах Інформаційного дня Програми ЄС Еразмус+ щодо особливостей фінансового менеджменту, що проводився 19 квітня 2018 року Національним Еразмус+ офісом в Україні в ХНУ імені В.Н. Каразіна